کتابخانه مجازی الفبا
ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی PDF
کد خبر : 200647
تاریخ انتشار : 10 مهر 1396 10:2
تعداد مشاهدات : 14372

تازه های نشر: بر آستان ارادت

همزمان با دهه اول محرم و ایام شهادت امام حسین(ع) مجموعه سه جلدی «بر آستان ارادت» از سوی به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) منتشر شد:
📢 به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی انتشارات آستان قدس رضوی، این اثر که به همت جواد قربان پور گردآوری شده، شامل مصیبت نامه و اشعار محرم است که در آن تلاش شده شعرهای بی پیرایه از لحاظ خرافه و غلو در رثای سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و اهل بیت(ع) و یاران باوفای ایشان انتخاب شود.
 
قربان پور در این مجموعه تلاش کرده، مرثیه ها و نوحه هایی سرشار از معارف بلند دینی را که برگرفته از منابع اصیل اسلام و کتب معتبر شیعی است، گردآوری کند تا رسالت شعر شیعی و مداحان اهل بیت(ع) با سلامت و عاری از هر گونه انحراف به سرمنزل مقصود برسد.
 
در جلد نخست این مجموعه اشعاری با محوریت امام حسین (ع)، مسلم بن عقیل (ع)، ورود به کربلا، فرزندان حضرت زینب (س)، حضرت رقیه (س)، حر، حضرت عبدالله بن الحسن (ع) و حضرت قاسم بن الحسن (ع) آمده است. جلد دوم مجموعه شامل اشعاری درباره حضرت علی اصغر (ع)، حضرت علی اکبر (ع)، تاسوعا و عاشورا است. قربان پور در جلد سوم این مجموعه هم اشعاری را درباه حضرت زینب کبری (س) گردآوری کرده است.
 
به نشر چاپ نخست این مجموعه سه جلدی را با شمارگان چهار هزار و 500 نسخه در قطع پالتویی منتشر کرده و هر یک از جلدهای آن را به ترتیب به بهای 12 هزار، 10 هزار و هشت هزار تومان در دسترس مخاطبان قرار داده است.

🔘 منبع: ایبنا