کتابخانه مجازی الفبا
ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی PDF
کد خبر : 199630
تاریخ انتشار : 19 مرداد 1396 16:35
تعداد مشاهدات : 1551

برگزاری سومین طرح ملی گفتمان نخبگان علوم انسانی

هدف از این دوره، گفتمان سازی اهمیت و ضرورت پرداختن به علوم انسانی اسلامی در سطح دانشگاه های کشور است؛ دانشجوی ما باید مطلع شود که واقعیت علوم انسانی موجود غربی چیست و نقاط قوت و ضعف آن چیست.
📢 سومین طرح ملی گفتمان نخبگان علوم انسانی به همت دفتر تبلیغات اسلامی از ۱۳ تا ۲۷ مرداد ماه سال جاری در مؤسسه فرهنگی وسف در حال برگزاری است.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در تشریح اهداف این دوره ها گفت: هدف از این دوره، گفتمان سازی اهمیت و ضرورت پرداختن به علوم انسانی اسلامی در سطح دانشگاه های کشور است؛ دانشجوی ما باید مطلع شود که واقعیت علوم انسانی موجود غربی چیست و نقاط قوت و ضعف آن چیست. وی گفت: دانشجوی ما باید بداند که چرا نیاز داریم که علوم انسانی اسلامی داشته باشیم و راه های وصول به این علوم اسنانی اسلامی چیست، و معتقدیم این دوره کمک می کند تا دانشجو حساسیتش برانگیخته شود و به دنبال آگاهی بیشتر شود که آنچه به عنوان علوم انسانی در دانشگاه های کشور تدریس می شود غربی است و با یک خود آگاهی بیشتر نسبت به علوم انسانی حرکت کند.
این طرح دو فاز مقدماتی و تکمیلی دارد؛ کسانی که به این طرح می پیوندند ۱۳ تا ۲۷ مرداد ماه سال جاری در مؤسسه فرهنگی وسف در اطراف قم مستقر می شوند، که ۳۹۰ دانشجو اسکان پیدا می کنند و کسانی که به این دوره می پیوندند دو هفته برنامه فشرده به صورت صبح و بعد از ظهر برگزار می گردد.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خاطرنشان ساخت: پس از این دو هفته نیز ارتباط ما با این دانشجویان قطع نمی شود و به مدت حدود ۵ سال ما با آنها ارتباط خواهیم داشت و یک هفته در میان در طول سال برای دانشجویان مستقر در تهران در شعبه دفترتبلیغات اسلامی تهران کلاس های آموزشی برگزار می کنیم و برای دیگر دانشجویان در سراسر کشور نیز از طریق اینترنت این دوره ها را برگزار می کنیم.
وی افزود: دوره سوم، برای دانشجویان سال اولی دوره سوم است که ۲۰۰ نفر را شامل می شوند و حدود ۱۳۰ نفر دانشجویان دوره اول و ۶۰ نفر دانشجویان دوره دوم هستند و برنامه های هر گروه متفاوت است.
🔘 منبع: پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم