کتابخانه مجازی الفبا
83رکورد در مدت زمان 0ثانیه
جستجو برای :
همزمان با دهه اول محرم و ایام شهادت امام حسین(ع) مجموعه سه جلدی «بر آستان ارادت» از سوی به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) منتشر شد:
محرم 26 شهریور 1396 8:28
محرم ماهی است که عدالت در مقابل ظلم و حق در مقابل باطل قیام کرده،و به اثبات رسانده است که در طول تاریخ،همیشه حق بر باطل پیروز شده است(امام خمینی)
هفت عنوان کتاب «خاستگاه عهد جدید و مهم ترین پیامدهای پیدایش آن»، «درآمدی به روانشناسی دین»، «مثلث خدا، انسان، جهان: گفت وگویی میان علم و دین»، «موعود باوری و نو دینی: مقایسه نقش موعودباوری در پیدایش فرقه ها در اسلام و مسیحیت در دو قرن اخیر»، «جایگاه اعتقاد در ارزیابی راویان از دیدگاه اهل سنت»، «تاملاتی تحلیلی – انتقادی پیرامون فلسفه دین» و «تجربه دینی در فرهنگ اسلامی» راهی دومین مرحله داوری شدند.
این اثر در قالب سه فصل ضمن معرفی «انواع روابط عاطفی پیامبران با امت ها» و «شیوه های ایجاد روابط عاطفی انبیاء و اولیای الهی با امت ها» به «موانع روابط عاطفی» نیز اشاره می کند.
کتاب «جایگاه اهل بیت (ع) و پاسخ به سَلَفی ها» نوشته الیاس قاسم اف روانه بازار نشر شد. «فضائل اهل بیت (ع)»، «فضائل امیرالمومنین (ع)»، «فضائل حضرت زهرا (س)»، «فضائل مشترک امام حسن و امام حسین (ع)»، «امامان پس از امام حسین (ع)» و «حضرت مهدی (عج)» فصل های کتاب هستند.
ماه ذی الحجه ماهی است بسیار پربرکت. رسول خدا (ص) فرمود: عبادت و کار نیک در هیچ ایامی به اندازه این ایام (ده روز اول ماه ذی الحجه) فضیلت ندارد.
علامه محمد باقر مجلسی به سال ۱۰۳۷ هجری مساوی با عدد ابجدی جمله جامع کتاب بحارالانوار چشم به جهان گشود٫ وی به خاطر کلام زیبا و اشعار دلنشین و رفتار و گفتار نیکو در محافل و مجالس به مجلسی لقب یافته بود و خاندان عالی قدر آنان نیز بدین نام شهرت یافته بودند٫
ژورنال البحث منتشره از سوی دانشگاه آمریکائی بیروت، برای شماره آتی خود مقاله می پذیرد.
نخستین چاپ از جلد سوم کتاب «دین پژوهی عرفانی» راهی بازار نشر شده است.
  • تعداد رکوردها : 83