کتابخانه مجازی الفبا
85رکورد در مدت زمان 0ثانیه
جستجو برای :
انتشار مقالات علمی به زبان عربی در نشریه الثقافه الاسلامیه
همزمان با برگزاری دوره نهم، فراخوان دهمین جشنواره علامه حلی(ره) ویژه بررسی آثار پژوهشی طلاب جوان خواهر و برادر حوزه های علمیه سراسر کشور آغاز شد. حداکثر سن شرکت کنندگان در این دوره 31 سال می باشد.
به مناسبت دهه کرامت و در راستای گسترش و ترویج فرهنگ رضوی در میان شهروندان و ترغیب علاقمندان به خلق اثار ادبی با محوریت دینی سومین جشنواره ادبی نذر شعر در بزرگداشت مقام حضرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه (س) برگزار می شود.
سومین همایش بین المللی شمس و مولانا در شهرستان خوی با همکاری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار میگردد.
این جشنواره که با هدف معرفی شخصیت و سیره بانوی کرامت حضرت فاطمه معصومه(س)، به عنوان الگوی زن مسلمان برگزار می شود، در سه بخش علمی، ادبی و هنری آثار مخاطبان را دریافت خواهد نمود.
معاونت آموزشی جامعة المصطفی العالمیه از میان خانواده طلاب، استعدادهای درخشان، حافظان قرآن و خانواده های شهداء «غیرایرانی»، «برادران و خواهران» از طریق مصاحبه و ارزیابی جهت تحصیل در دوره تمهیدیه وکارشناسی برای نیمسال دوم 97-96 پذیرش می نماید.
با توجه به تأسیس و توسعه مدارس، مؤسسات و مراکز حوزه­های علمیه تحت­ پوشش و مستقل در سراسر کشور و به تبع آن برنامه گوناگون آموزشی بین آنها و همچنین درخواست روز افزون متقاضیان جهت انتقال بین این مدارس و برنامه های آموزشی مختلف، شرایط و ضوابط انتقالات حوزه­ های علمیه به صورت دستورالعمل اعلام شد.
«کتاب شناسی توصیفی امام صادق علیه السلام» در دو جلد (جلد اول کتاب های چاپی و جلد دوم پایان نامه ها) چاپ و منتشر شد.
کارگاه آموزشی آنلاین «اخلاق در پژوهش» با تدریس حمید جمالی ۲۶ مردادماه برگزار می شود
با هدف، «تبیین هویت علم اسلامی و چگونگی تعامل آن با جهان معاصر»، «تحلیل مبانی و رویکردهای علمی اندیشمندان معاصر مسلمان و بررسی بسترهای نظری جنبشهای معاصر»، «آشنایی با امکانات فرهنگی و علمی جهان اسلام و بسط ظرفیتهای گفتگو و تعاملات فکری» و نیز «بازخوانی تخصصی رویکردهای علمی و اجتماعی مسلمانان معاصر بر پایه ی مبانی معرفت توحیدی اسلام و هدایت آن به سوی افق های فرهنگ اصیل اسلامی» برگزار می گردد.
  • تعداد رکوردها : 85