کتابخانه مجازی الفبا
ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی PDF
کد خبر : 199602
تاریخ انتشار : 21 تیر 1396 8:51
تعداد مشاهدات : 1671

جشنواره بین المللی امام علی(ع) پژوهی

جشنواره بین المللی امام علی(ع) پژوهی

جشنواره بین المللی امام علی(ع) پژوهی هر سال با هدف شناسایی و معرفی اندیشمندان و پژوهشگران برتر در این عرصه و حمایت از آنان در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار میگردد.

📣 به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعة المصطفی العالمیه، جشنواره بین المللی امام علی(ع) پژوهی هر سال با هدف شناسایی و معرفی اندیشمندان و پژوهشگران برتر در این عرصه و حمایت از آنان در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شده و به برگزیدگان جایزه ای با عنوان «جایزه جهانی امام علی(ع)» اهدا می شود.
این جشنواره همچنین در مسیر فراهم سازی بسترهای لازم برای گسترش فعالیت های علمی، پژوهشی و فرهنگی مربوط به امام علی(ع) در سطح جهان، توسط مرکز تحقیقات امام علی(ع) برگزار می شود.
از جمله اهداف و سیاست های این جشنواره می توان به شناسایی، معرفی و حمایت از پژوهشگران عرصه امام علی(ع) پژوهی در حوزه های علمی، فرهنگی و پژوهشی،  ارج نهادن به مقام والای پژوهشگران، اندیشمندان و محققان عرصه امام علی(ع) پژوهی، فراهم آوردن بستری مناسب و کارآمد برای همکاری های علمی و فرهنگی بین مراکز علمی و پژوهشی مرتبط با حوزه های امام علی(ع) پژوهی داخل و خارج کشور و... اشاره کرد.
«نهج البلاغه پژوهی«، »زندگانی امام علی(ع)» و «اندیشه های امام علی(ع)» که طی پنج ساله گذشته انجام شده است، از محور آثار و پژوهش های مورد پذیرش در جشنواره به شمار می روند.
یادآور می شود علاقمندان جهت کسب اطلاع بیشتر می توانند به دبیرخانه دائمی جشنواره امام علی پژوهی واقع در تهران، بزرگراه کردستان، خیابان۶۴ (صادق آیینه وند)، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، مرکز تحقیقات امام علی(ع) مراجعه نموده و یا با شماره تلفکس ۸۸۶۲۴۴۷۰ تماس حاصل کنند.
📆زمان برگزاری جشنواره شهریور 1396